عرفان و معرفت
ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠   کلمات کلیدی:

http://www.thelensflare.com/large/flower_1053.jpg

خیلی خسته شدم.

از اینهمه جار و جنجال و از اینهمه پریدن آدمها بهم دیگه .

از صبح تا شب همه با هم جر و بحث دارن و حتی اگر نخوای بشنوی و در بحثها شرکت کنی باز هم مجبوری تحمل کنی که همه با نهایت داد و هوار بهم ثابت کنن که درست میگن .... کاش زودتر این غائله ختم به خیر بشه حالا هرکی میخواد هرچی بشه ...و تمام اینهایی که از کوچک و بزرگ دارن خودشون رو به اب و اتیش میزنن زودتر اروم بشن بزارن بقیه هم زندگیشون رو بکنن.....

بگذریم :

من نوشته های شیخ محمود شبستری رو دوست دارم . خیلی عرفانی و قشنگه و البته یه کمی سخته و نیاز به تفکر داره..

مثلا" نوشته ایی در گلشن راز داره به این مضمون:

علت اینکه انسان (ظلوم و جهول ) توانست امانت بپذیرد( قبول امانت الهی در دنیا) ان بود که عالم تجرد و فرشتگی یکسر شفافیت بود و نمیتوانست نورالهی را چون آینه بازگرداند و عالم مادی و حیوانی یکسر تیرگی بود و بر انعکاس نور توانایی نداشت اما انسان چون مانند اینه از یک روی پاک و شفاف و از روی دیگر سیاه و ظلمانی بود توانست عکس جمال حضرت حق را در خود بنماید . بدین تعبیر ظلومی و جهولی در حقیقت در شمار امتیازات انسان محسوب میشود.

جالب اینه که آدمی با این اوصاف که مراتب بالایی دارد گاه خودش را با برخوردها و رفتارش به اسفل السافلین سوق میدهد..

مطلب دیگری که شیخ محمود شبستری گفته و برام جالب بود موضوعی بود که قبلا" خودم در موردش براتون صحبت کرده بودم و اون موضوع تناسخ بود..

در همین کتاب نوشته : حکمای اسلام به نوعی تناسخ برزخی اعتقاد دارند و ان متضمن بازگشت به این عالم نیست بلکه بنا بر این نظر .. روح در عوالم پس از مرگ که جمعا" برزخ نامیده میشوند به صورتهای گوناگون ظاهر خواهد شد.

و من در این رابطه به یک نظر قابل قبول تر رسیدم ..و نه انچه تابحال در مورد تناسخ شنیده بود...

موفق باشید ..نظرات شما باعث امتنان اینجانب خواهد بود..