گریستن
ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱   کلمات کلیدی:

http://files.myopera.com/p30pic/albums/672401/1230904104_85hwsw69.jpg

شاید این موضوع زیاد مهم نباشه .

اما توی کشور ما یا شاید خیلی از ملتهای دیگه گریه کردن عموما" نشانه ضعف و ناتوانی آدمهاست . بخصوص برای مردها ...و البته در قرن ٢٠٠٠ به بعد شامل حال خانمها هم شده که برخلاف ظاهر شکننده و حساسی که دارن این موضوع جا افتاده که گریه کردن حتی برای آنها هم نشانه ضعفشون هست.

از قدیم اینطور بوده که هیچوقت شما شاهد گریستن مردها نبودید

پسر بچه هارو وقتی میخوای ساکت کنی بهشون میگی ..عیبه پسر ؟؟مگه مرد هم گریه میکنه ؟؟

اما حقیقتا" چرا اینطوریه؟ چرا ما مردم حتی اگر موضوعی باعث بشه که دلمون به درد بیاد و اشکمون سرازیر بشه و در جمع باشیم تا جایی که بتونیم سعی میکنیم خوددار باشیم و جلوی ریختن اشکمون رو بگیریم..

این موضوع وقتی بنظرم آمد که تو سریال افسانه جومونگ دیدم مردهای بزرگی که جنگجو های قدری هستن و محکم و استوار.. چقدر راحت با هر اتفاقی به آسونی اشک میریزن و این براشون عیب و ننگ نیست در حالیکه مردهای ما بندرت در حضور دیگران گریه میکنن.

و به این فکر کردم که چرا ما اینطوری نیستیم؟؟

مثلا" یه اهنگی که من خیلی دوست دارم و احسان خواجه امیری اون رو خونده موضوعش همینه که:

گریه نمیکنم نه اینکه سنگم

گریه غرورمو بهم میزنه

مرد برای هضم دلتنگیهاش

گریه نمیکنه ..قدم میزنه.....

این یک حقیقته ..شماچقدر گریه مردها رو دیدید ؟؟حتی توی ختم و عزاداریها اونها اشک نمیریزن مگر اینکه موضوع مهم یا شخص مهمی رو از دست داده باشن

اما ایا دلیل اون نمیتونه این باشه که به مرور زمان این خصلت توی اونها  شکل گرفته و بعنوان یک عادت درآمده؟؟؟؟

عادت اینکه گریه نکنن ..اشک نریزن ...هیچوقت درونشون حتی اگر دردی داشته باشن باید که صبر و تحمل کنن تا با ترفند دیگری حلش کنن..

در حالیکه وقتی دلگیریم.. گریستن و گاها" از ته وجود اشک ریختن میتونه از لحاظ روحی حسابی گره ها و عقده های درونیمون رو کاهش بده..

و فکر میکنم این بیشتر بین ما ایرانیهاست که تصور میکنیم باید حتما" خوددار باشیم و اجازه ندیم که با ریختن غصه هامون بصورت اشک پیش دیگران تحقیر و کوچک بشیم

آیا نظر شما هم اینه؟؟ که اشک ریختن ادم رو خار و ذلیل نشون میده؟؟

شما اگر دلگیر و غمگین باشید در حضور دوستان و نزدیکان گریه میکنید یا صبر میکنید تا جایی با دلتون خلوت کنید و عقده دل بازکنید؟؟؟

منتظر نظرات شما هستم....