تناسخ

http://www.holy-spirit-led-christian.com/images/holy-spirit-6.jpg

سلام و درود بر شما دوستان

امیدوارم که روزه هایتان مقبول درگاه احدیت قرار گرفته باشد. و گرسنگی و تشنگی در این هوای گرم برایتان قابل تحمل باشد.

مطلبی که مدتهاست ذهنم را بخود مشغول کرده است موضوع  تناسخ است  تناسخ یعنی اینکه روح پس از مرگ به جسم و بدن دیگری برود و اساس موجودیت او را تشکیل دهد که گاهی ممکن است روح به بدن حیوانات هم منتقل شود .

این افراد معتقدند که معاد امکان پذیر نیست و افراد خوب روحشان به بدن انسانی میرود تا از لذایذ دنیا بهره مند شوند و روح بدکاران به بدنی خواهد رفت که عذاب ببینند و پاکیزه شوند و تکامل یابند .

امام رضا در مورد قائلین تناسخ میفرماید: آنان به خداوند کافر شده اند و بهشت و جهنم را منکر گردیده اند پس معتقد به تناسخ کافر است .

البته با کمی دقت کاملا" میتوان جوابی درست  برای تناسخ پیدا کرد اگر چنین چیزی حقیقت داشت نظم طبیعت از بین میرفت اینکه مدام ارواح انسانها از جسمی به جسم دیگر بروند دیگر خیرو شری وجود نداشت و تمام ادمها فقط به بدیها و پلیدیها گرایش پیدا میکردند چون میدانستند جسمهای دیگری هست که انها را پاک کنند و یا باز هم فرصتهای زیادی هست و هیچوقت نیازی به این نبود که ادمها راه پیشرفت و رسیدن به مدینه فاضله را درنظر بگیرند و فقط بعد حیوانی آدمها مطرح میشد و نه بعد معنوی و انسانی آنها . بعضی ها با استفاده از این مورد که من حس میکنم کسانی را قبلا" دیده ام و بعضی جاها را قبلا" بوده ام موضوع تناسخ را مطرح میکنند در حالیکه من تصور میکنم این ها همه تشابه مکانها و ادمها با یکدیگر است و یا دیدن خوابهایی که بعضا" پس از مدتها تعبیر میشود و ناخوداگاه ادمی را به این شک می اندازد که قبلا" جایی بوده اند که برایشان آشنا است .

میبینید که شیطان میتواند از فراموشکاری آدمها چه راههای حساسی را انتخاب کند و برای جدا کردن ما از معبودمان چه ترفندها بکار برد.بنابراین باید همیشه و همه جا به هوش باشیم و یادمان باشد که این مائیم که اشرف مخلوقاتیم و نه شیطان و زاده های او....

به امید اینکه خدا بما چشمی باز و قلبی مطمئن عنایت فرماید تا انچنان پروردگارمان را بشناسیم که هیچ چیزی نتواند ما را از او جدا کند ... آمین

/ 12 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افسون

تناسخ به دو قسم کلی تقسیم می‌شود: 1. تناسخ ملکی: به این معنا که نفس آدمی بارها کردن بدن مادی خود به بدن مادی دیگری وارد شود. آنچه از مکتب‌های مختلف هند گزارش می‌شود، ناظر به این معنا تناسخ است. 2. تناسخ ملکوتی:به این معنا که نفس با عقاید و افعال خود بدنی مثالی ساخته به صورت آن مجسم شود.

beatris_night

خدا رو شکر ما این چیزها را نه باور داریم و نه قبول می کنیم

سیدمجید حسینی"خدانزدیک است"

دوست عزیزم سلام با آرزوی قبولی طاعات و عبادات به عرض برسونم ما بازهم به کمک شما ختم قرآن داریم منتظر حضور پرمهرتون هستم التماس دعا یا حق

زیبای خفته

[گریه]سلام خیلی هم گشنمههههههههه هم تشنهمههههههههههههه دارم می میرم[ناراحت][سبز]بازم مثل همیشه قشنگ بود و زیبا

سمیه

سلام وبلاگ خوبی داری به منم سربزن خوشحال میشم

سمیه

ستاره جون سلام لطف داری من هم تورو لینک می کنم ولی باچه نامی؟

مهدی@@دفتر عشق

خیلی سخت است این لحظه ها ، لحظه ای که تو نیستی و من به تو نیاز دارم! خیلی سخت است تو باشی ، عشق من باشی ، من در انتظار تو باشم ، اما نتوانیم همدیگر را ببینیم! خیلی سخت است ، دلت گرفته باشد ، پر از درد دل و حرفهای ناگفته باشد اما همدلی نباشد که بشنود درد های دلت را .... خیلی سخت است چشمهایت پر از اشک باشد ، گونه هایت خیس باشد اما همنفسی نباشد که اشکهایت را پاک کند .... خیلی تلخ است لحظه فراموش شدنت از خاطر او که دوستش داری ! خیلی تلخ است کسی را دوست داشته باشی اما ندانی که او تو را دوست دارد یا نه! خیلی تلخ است لحظه پژمرده شدن گل ، لحظه اسیر شدن پرنده ای تنها در قفس! خیلی سخت است لحظه های عاشقی ، دور از یار ، بدون دلدار، بی قرار و چشم انتظار! خیلی سخت است در این کویر تشنه به انتظار آمدن خزان نشستن ، در زیر برگهای خشک به انتظار سرما نشستن! خیلی تلخ است یک روز را با دلی گرفته به سر کنی ، انتظار شب را بکشی ، غروب را ببینی و دلگرفته تر شوی ، انتظار طلوع را بکشی ، شب را بی ستاره ببینی و شکسته تر شوی! خیلی سخت است این وابستگی ، تحمل لحظه های بی کسی ، دور از عشق ، این قصه را دیگر نمیتوان از سر نوشت !

beatris_night

چه قدر این خیلی سختها قشنگه بی خیال تناسخ بیرون بیا

زینب

سلام دوست عزيزم... از اينكه بهم سر زدي ممنون...[گل][گل][گل][گل] راستش جز تو هيچكي جواب درست و كه 2 تا بود نداد[گل][خداحافظ]